פולי-שוק

רשומה רגילה

פחות מחודשיים עברו מאז הצטרפותי לעמותה וכבר מצאתי את עצמי מייצג אותה בועדת החינוך בכנסת, בישיבה שעסקה בנושא רפורמת הסייעת השנייה ובאופן היישום שלה בשלטון המקומי. הייתה זו עבורי הפעם הראשונה במשכן (מלבד סיור כתלמיד בתיכון) ובהחלט התרגשתי מהמעמד. אמנם באופן אישי בחרתי להתמקד בעמותה בנושא איזון בית-עבודה, אך חשבתי לעצמי שזו יכולה להיות הזדמנות טובה להרחיב מעט את הידע שלי אודות פעילותה, בייחוד כאשר ערוץ הפעולה המרכזי שלה עד לנקודה זו היה איכות התנאים בגני הילדים.

10562736_852741638144260_8022549262826381602_o

טרם ההשתתפות בדיון ניסיתי כהרגלי להעמיק בלמידה על הסוגיה עצמה, על הנפשות הפועלות בה וכמובן גם על הח"כים החברים בוועדה. בסיוע של עינב המנכ"לית ערכתי דף מסרים, ובבוקר לוועדה הגעתי חמוש במיטב בגדיי, רצון לשדר קסם אישי ומידע רב. כשנכנסתי לאולם ערכתי היכרות עם פעילים מ'גן זה לא מחסן', מ'ארגון גננות מחנכות' ומ'המשמר החברתי', ועד מהרה התקבצו בו עשרות נציגים מארגונים נוספים. יו"ר הועדה, חה"כ יעקב מרגי פתח את הישיבה בשאלה 'האם הרפורמה מהווה בשורה אמיתית?' (אנו כמובן בדעה ש'כן אבל…') והעניק את רשות הדיבור לנציגי משרד החינוך שהרחיבו אודותיה.

מיד לאחר מכן, מה שהתרחש באולם היה נראה כמו מצעד דלתות מסתובבות של ח"כים ומקורבים למיניהם מכל גווני הקשת הפוליטית, אשר הגיעו להשמיע עד כמה הנושא קרוב לליבם ומקודם על ידם, ומיד בתום דבריהם חמקו מהאולם. לבסוף, ניתן לקומץ מן הנציגים בלבד זמן קצוב ביותר להשמיע את דבריהם, כאשר לצערי כטירון בשדה לא הייתי מספיק זריז כדי לקפוץ על שארית הטרף שנותרה, ונותרתי עם תאוותי בידי.

יצאתי מהישיבה בתחושה קשה, על אף הביקורת הקבועה והמוכרת שנשמעת על מוסדות השלטון והתנהלותם, לא ציפיתי שאאלץ לצפות מן השורה הראשונה בנציגי המוסד שהבטתי בו עד לנקודה זו ביראת כבוד מתנהלים כאחרוני הבסטיונרים בשוק. 'אשוב במוקדם או במאוחר' אמרתי לעצמי. או בפי פתגם ידוע: 'אם אתה רוצה לקנות בשוק עבור והתבונן, וקנה בדרך חזרה'.

441447684_6b62cf963a_b

את החודשים הבאים הקדשתי בעיקר לכובע העיקרי שלי בעמותה, ועבדתי יחד עם חברים נוספים על ניסוח נייר מדיניות מסודר בנושא איזון בית-עבודה. לצורך כך נפגשנו עם חוקרים שונים שבוחנים את השפעת השחיקה בעבודה ועם בעלי עניין בקידום הנושא. במקביל התחלנו לעבוד על רעיון לקמפיין אותו נרצה לבצע בהמשך. לצד אלה, ובהיעדר מתנדבים אחרים, התנדבתי לקחת על עצמי את נושא פיתוח המשאבים לעמותה, נושא שלצערי כבר נכוויתי בו בעבר. ענב ואני נפגשנו עם בעלי ניסיון בתחום ששיתפו רעיונות, וגיבשנו תכנית עבודה מסוימת. התהליך הוא בהחלט מורכב עבורי ורחוק מלהתאים לי באופן טבעי, אך כידוע לרגע לא חשבתי שהדרך תהיה קלה ובמקרה זה יותר מתמיד המטרה הראויה מעניקה את המוטיבציה לפעולה.

3 מחשבות על “פולי-שוק

 1. מיכה כהן

  עדי היקר.
  חברי כנסת ופוליטיקאים למיניהם נוהגים להתבטא בצורה הקצרה ביותר רק על מנת לסמן וי. ולא כל כך לעצם העניין.
  כמו "באתי ראיתי ולא חשוב אם ניצחתי" העיקר שנוכחתי. המערכת קשה לפיצוח אך דרושה סבלנות והתמדה והתמורה
  שווה בהחלט.
  המשך לעשות את אשר אתה מאמין.
  מיכה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s