ריצה למרחקים

רשומה רגילה

'הכל מתחיל בבית', ואם התנאים בו יהיו אופטימליים לגידול ילדים אז נוכל להפוך את החברה שלנו לבריאה יותר.

התובנה הזו אולי נשמעת קצת מובנת מאליה אבל כאמור איתה יצאתי לפעולה: עם סיום לימודיי, לפני חצי שנה, רציתי לראות במה עוסקות כיום היוזמות השונות שפעילות בשדה ולכן התחברתי לקבוצות הפייסבוק השונות שעוסקות במשפחה ובהורות כמעט מכל זווית אפשרית: 'פאפאזון', 'הורים את זה', 'הורים דורשים מהפך בחינוך', ואפילו 'פעילויות הורים וילדים' (למרות שואפל הכלב סרב לשתף פעולה בפעילויות האלה). תוך כדי ששוטטתי בכמה מהן, נתקלתי בהזמנה ל'ועידת ירושלים להורים' שארגנה המועצה הציבורית להורים בישראל. הכרתי את המועצה לפני כמה שנים הודות לעבודה אקדמית שכתבתי על המייסדת רינה כהן, אישה מרשימה ומחלוצות שדה ההורות בישראל. חשבתי לעצמי שזו הזדמנות מצוינת ללמוד דבר או שניים בנושא, ולא פחות חשוב להכיר פעילים נוספים בתחום, ואכן אישרתי השתתפותי.

Hanna_Pauli-Vänner

נותרו לי שבועיים עד הועידה ובהן ניסיתי להיערך אליה בצורה יסודית: ללמוד על הדוברים והמשתתפים בה, על הארגונים שלהם מה עשו עד היום ומה שואפים לקדם? ועוד. למדתי לראשונה מי אלה  'האגודה לגיל הרך', 'ארגון גננות מחנכות' ורבים נוספים. לצד אלה נתקלתי ב'כולנו משפחה', שגם שמה הופיע על ההזמנה. כשנכנסתי לדף הפייסבוק של העמותה נתקלתי תחילה בכותרת המעניינת: 'משפחות בונות מציאות אחרת', ולאחר מכן בפירוט: 'פועלת לקידום שיח ציבורי ושינוי מדיניות ציבורית למען משפחות צעירות בישראל'. המשכתי לקרוא עוד על העמותה ועל פעילותה לשינוי במערכת החינוך ובשוק העבודה הישראלי, ופשוט נדלקתי על זה! סימנתי לעצמי את היעד העיקרי לחיבור בוועידה הקרובה.

חמוש במיטב בגדיי, רצון לשדר קסם אישי ומידע רב, הגעתי לוועידה. לאחר מעבר זריז על פני עמדת הרישום ודוכני הארגונים השונים, זיהיתי את עינב, מנכ"לית 'כולנו משפחה' ומיהרתי לחתור למגע. החיבור היה מיידי ועד מהרה קיבלתי את התחושה כאילו אנחנו ידידים ותיקים. זמן קצר לאחר מכן הכירה לי עינב את יניב, אחראי תחום החינוך בעמותה, ודי מהר חשבנו יחד איך נוכל לשלב כוחות במסגרת העמותה. למזלי הרב, עינב הכירה כבר רבים ממשתתפי הועידה וביצעה היכרות בינינו: היו שם פז כהן, יו"ר ארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים, טלי בריל, בלוגרית מוערכת ופעילה ותיקה למען הורים וילדים, ושוש כהן אלבז, מנהלת הקו החם "קול להורה" של ויצ"ו ועוד רבים וטובים.

כמו שקיוויתי, מעבר לאנשים המעניינים למדתי גם דבר או שניים: ראשית שמעתי הרצאה מרתקת מפי ד"ר תמר אלמוג על דור ה-Y, שהתגאיתי והצטערתי בו זמנית על כך שאני אחד מנציגיו היחידים בוועידה, ולאחר מכן שמעתי נאום מעורר השראה של יו"ר ועדת החינוך בכנסת היוצא והמוערך, מר עמרם מצנע. בקיצור, שמחתי שהשתתפתי בוועידה, גיליתי שהשדה הזה חשוב ומשמעותי עבור רבים נוספים ושיש הרבה רצון משותף לקדם בו תהליכים גדולים.

מספר ימים לאחר מכן נפגשתי פעם נוספת עם עינב, והפעם לשיחה בארבע עיניים, בה שיתפה אותי רבות מניסיונה האישי ובמסגרת העמותה על כל המתרחש בשדה מנקודת מבטה. משם הדרך להשתלבותי בעמותה הייתה קצרה מאוד, ועד היום אני שמח מאוד על כך, כי כידוע מי שרוצה ללכת מהר, ילך לבד ומי שרוצה להגיע רחוק, ילך ביחד! וכידוע אני מעוניין לרוץ למרחקים.

kmo

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s